ترفند های اندرویدترفند های موبایلترفندهای آیفون

آموزش تنظیم اینترنت ایرانسل و همراه اول اندروید و آیفون

نحوه راه اندازی اینترنت اپراتورهای ایرانی

در این پست سایت ترفند رایگان به یکی از مهم ترین مشکلات کاربران در این روزها چگونگی تنظیم اینترنت ایرانسل و همراه اول در گوشی های اندرویدی و ایفون ها پرداخته ایم که با این روش میتونید در صورتی که مشکل در بازشدن اپلیکیشن ها و مرورگر گوشیتون دارید میتونید خودتون به راحتی حل کنید.

تنظیم اینترنت ایرانسل برای اندروید و آیفون

روش اول استفاده از کد تنظیمات USSD

در روش اول هنگامی که کد فعال سازی اینترنت ایرانسل را دریافت کردید، می‌توانید تنظیمات را روی خط ایرانسل فعال کنید. برای فعال‌سازی باید با تلفن خود کد #۲*۴*۵۵۵* را شماره‌گیری کنید. یک کد برای شما پیامک می‌شود که شامل تنظیمات GPRS است، فقط کافی است پیام دریافت شده را نصب یا ذخیره کنید و در صورت در‌خواست رمز از عبارت ۱۲۳۴ استفاده کنید. در صورت انجام صحیح مراحل فوق، تنظیمات اینترنت گوشی‌تان فعال خواهد شد و می‌توانید با روشن کردن دیتای گوشی خود از آن استفاده کنید.

 

روش دوم استفاده از تنظیمات آنلاین اینترنت همراه ایرانسل

در روش دوم، ابتدا باید وارد سایت ایرانسل شده و به قسمت تنظیمات اینترنت به آدرس زیر بروید. در ادامه فرمی را تکمیل کنید که در صفحه ظاهر می‌شود تا اینترنت روی شماره موبایلتان تنظیم شود. برای تکمیل فرم، شماره خود را وارد و سپس کد پیامک شده به گوشی‌تان را ارسال کنید. سپس در صفحه پیش رو، تیک تنظیمات را بزنید. پیامک تنظیمات را بازکرده و آن را ذخیره یا نصب کنید و در صورت درخواست رمز از عدد ۱۲۳۴ استفاده فرمایید. با تکمیل مراحل یاد شده، اینترنت شما تنظیم و برای استفاده از آن موبایل باید دیتای گوشی‌تان را روشن کنید.

روش سوم وارد کردن تنظیمات اینترنت به ‌صورت دستی

روش آخر متناسب با گوشی موبایلتان تنظیم می‌شود. به‌طوری که برای این کار باید به تنظیمات شبکه موبایلتان بروید و یک APN جدید در Access Point Names مطابق با تنظیمات GPRS ایرانسل تعریف کنید. در هر سه روش اشاره شده، پیامی حاوی تنظیمات GPRS به گوشی‌تان ارسال می‌شود که باید پیام ارسال شده را نصب یا ذخیره کنید. هنگام نصب اگر با پیغام کد Pin مواجه شدید، برای رمز ورود از عدد ۱۲۳۴ استفاده کنید.

 

مراحل تنظیمات GPRS ایرانسل در اندروید

برای راه‌اندازی تنظیمات اینترنت در اندروید، مطابق تصاویر به ترتیب به تنظیمات گوشی هوشمند بروید و قسمت Connections را انتخاب کنید. در صفحه بعدی قسمت Mobile Networks را انتخاب و روی گزینه Access Point Names کلیک کنید و در آخر روی گزینه Add در بالای صفحه برگزینید.

اگر مراحل را به‌درستی انجام دهید صفحه‌ای مطابق با شکل زیر ظاهر می‌شود. مطابق تصویر تنظیمات که به دو زبان فارسی و انگلیسی در دسترس است، وارد کنید. برای بخش Name، عبارت Irancell_Internet و برای قسمت APN، عبارت mtnirancell را وارد کنید. در آخر برای تکمیل فرایند فعال‌سازی اینترنت، داده موبایلتان را یک بار خاموش و روشن کنید.

تنظیم اینترنت ایرانسل

مراحل تنظیمات GPRS ایرانسل در آیفون

در گوشی‌های آیفون برای تنظیمات اینترنت ایرانسل، مطابق تصاویر، ابتدا گزینه Cellular را انتخاب کنید. در صفحه پیش رو گزینه Cellular Data را فعال و در ادامه صفحه قسمت Cellular data net work را انتخاب کنید. در صفحه جدید گزینه APN را زده و به صفحه مشخصات APN آیفون بروید. در مرحله بعد، نام اینترنت خود را به mtnirancell تغییر دهید و در آخر گزینه Home را انتخاب و برای استفاده از اینترنت یک‌بار گوشی را خاموش و روشن کنید.

اینترنت همراه اول

تنظیمات اینترنت همراه اول برای اندروید و آیفون

فعال سازی اینترنت همراه اول از طریق کد دستوری

اگر تصمیم داشته باشید از روش اول استفاده کنید و طریق کدفعال سازی اینترنت همراه اول خود را فعال کنید، کافیست وارد برنامه‌ی تماس‌ها در گوشیتان شوید، به قسمت صفحه‌ی شماره‌گیر بروید و کد دستوری زیر را در این قسمت وارد کنید.

کدفعال سازی اینترنت همراه اول : #۲۳۱*۱۰*

(ستاره ده ستاره دویست و سی و یک مربع)

 

 تنظیمات دستی اینترنت همراه اول در اندروید

  1. وارد برنامه‌ی تنظیمات یا همان Settings شوید.
  2. گزینه connection و یا همان اتصالات را انتخاب کنید و پس از آن وارد قسمت Mobile Networks یا همان شبکه‌های تلفن همراه شوید و را انتخاب کرده و گزینه‌ی Access Point Names یا نام نقاط دستیابی را انتخاب کنید.
  3. گزینه ADD یا همان افزودن را انتخاب کرده و یک APN جدید بسازید.
  1. رای تنظیمات apn همراه اول در قسمت MCI-Internet ، Name را وارد کنید.
  • در قسمت APN هم عبارت mcinet را وارد کنید و دیگر قسمت‌ها را خالی بگذارید.
  • حال روی گزینه‌ی more یا سه نقطه‌ی بالای صفحه بزنید و به کمک گزینه‌ی Save و یا ذخیره، تنظیمات نقطه دستیابی همراه اول جدیدی که درست کرده‌اید را ذخیره کنید.
  • حال گوشیتان را ری استارت کنید. با یک بار خاموش و روشن کردن شبکه‌ی داده‌ی همراه اول، اگر در نقطه‌ای باشید که دسترسی به اینترنت برایتان مهیا یاشد، می‌بینید که اینترنتتان فعال شده است.
  • اینترنت همراه اول11

 تنظیمات دستی اینترنت همراه‌اول در آیفون

تنظیم apn همراه اول در گوشی‌های ایفون حتی از اندروید هم ساده‌ترست و با طی چند مرحله‌ی ساده می‌توانید آن را انجام دهید و نیازی نیست برای این کار به یک متخصص مراجعه کنید. روش تنظیم نقطه دستیابی همراه اول در آیفون به صورت زیرست:

  1. به برنامه‌ی Setting بروید و در آن وارد قسمت Cellular شوید و گزینه‌ی Cellular Data Network را انتخاب کنید.
  2. در این بخش در قسمت APN عبارت mcinet را وارد کنید و قسمت‌های Username و Password را خالی بگذارید.

تنظیم اینترنت ایرانسل1

اگر سوالی یا مشکلی در رابطه با اینترنت گوشیتون داشتید حتما بپرسید سریعا پاسخ خواهیم داد.

درخواست برنامه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا