کلاهبرداری

حمله فیشینگ چیست؟

چگونه می توان از فیشینگ جلوگیری کرد

حمله فیشینگ چیست

حمله فیشینگ چیست:فیشینگ نوعی حمله مهندسی اجتماعی است که غالباً برای سرقت اطلاعات کاربر ، از جمله اعتبار ورود به سیستم و شماره کارت اعتباری ، مورد استفاده قرار می گیرد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که یک مهاجم ، به عنوان شخصیتی قابل اعتماد ، یک قربانی را برای باز کردن ایمیل ، پیام فوری یا پیام متنی تقلب می کند. سپس گیرنده فریب می خورد تا روی پیوند مخربی کلیک کند ، که می تواند منجر به نصب بدافزار ، مسدود شدن سیستم به عنوان بخشی از حمله باج افزار یا آشکار شدن اطلاعات حساس شود.

یک حمله می تواند نتایج مخربی داشته باشد. برای افراد ، این شامل خریدهای غیر مجاز ، سرقت وجوه یا ورود به اکانت شبکه های اجتماعی شماباشد.

علاوه بر این ، فیشینگ اغلب برای بدست آوردن جایگاه در شبکه های شرکتی یا دولتی به عنوان بخشی از حمله بزرگتر ، مانند یک   رویداد پیشرفته تهدید مداوم (APT) استفاده می شود. در این سناریوی اخیر ، کارمندان برای دور زدن محیط امنیتی ، توزیع بدافزار در محیط بسته یا دسترسی ممتاز به داده های ایمن ، مورد خطر قرار می گیرند.

سازمانی که در معرض چنین حمله ای قرار می گیرد معمولاً علاوه بر کاهش سهم بازار ، اعتبار و اعتماد مصرف کننده ، خسارات مالی شدیدی نیز متحمل می شود. بسته به دامنه ، یک اقدام فیشینگ ممکن است به یک حادثه امنیتی تبدیل شود که از آن کسب و کار به سختی بازیابی کند.

چگونه می توان از فیشینگ جلوگیری کرد

محافظت در برابر حمله فیشینگ نیاز به اقداماتی دارد که هم توسط کاربران و هم توسط شرکت ها انجام شود.

برای کاربران ، هوشیاری کلیدی است. یک پیام جعلی اغلب حاوی اشتباهات ظریفی است که هویت واقعی آن را نشان می دهد. این موارد می تواند شامل اشتباهات املایی یا تغییر نام دامنه باشد. همچنین کاربران باید  به این فکر کنند که چرا حتی چنین ایمیلی را دریافت می کنند.

چند مرحله برای در دام نیفتادن حملات فیشینگ:

  • احراز هویت دو عاملی (2FA)  موثرترین روش برای مقابله با حملات فیشینگ است ، زیرا هنگام ورود به برنامه های حساس ، یک لایه تأیید اضافی اضافه می کند.
  • کلیک نکردن روی لینک هایی که اشخاص ناشناس برای ما فرستاده اند.
  • رمز عبور خود را هر چند وقت یک بار تغییر دهید.

پیشهادات:6 نکته برای جلوگیری از هک شدن حساب اینستاگرام خود

سه مرحله برای ایمن نگه داشتن حساب YouTube خود

طرح پانزی چیست؟

فروشگاه

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشه

برای دیدن ویدیو های اموزشی مرتبط وارد کانال یوتیوب ما شوید

مهدی حمیدیان

هرچه بیشتر بدانید,بیشتر متوجه میشوید که هیچ چیز نمی دانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا