کسب درامد
موضوعات داغ

درامد 1000 بازدید یوتیوب چقدره؟

درامد یوتیوب چقدره؟

یکی از سوالاتی که از ما خیلی پرسیده میشه اینه که درامد یوتیوبرا چقدره؟ درامد یوتیوب چقدره؟ و بابت هر 1000 بازدید یوتیوبرا چقدر پول دریافت میکنن؟ در این مقاله به این مسئله پرداخته ایم که درامد یوتبورا چقدره و چه چیزایی باعث افزایش یا کاهش درامد کانال یوتیوب میشود

CPM در یوتیوب

برای ارزیابی کارایی یک کمپین تبلیغاتی ، YouTube از آمار و فرمول استفاده می کند. CPM به معنای مبلغی است که می توانید برای  تبلیغاتی که در ویدیوی شما در این وب سایت قرار داده شده دریافت کنید. بیایید یکم بیشتر درباره cpm صحبت کنیم

CPM چیست؟

در حالی که YouTube CPC به معنای مبلغی است که برای هر کلیک روی یک تبلیغ خاص دریافت می کنید ، CPM مخفف Cost per Mille است ، جایی که “mille” به معنای هزار بازدید است. بنابراین ، هر بار که آگهی تبلیغاتی شما به این میزان رسید ، به شما مبلغی پرداخت می شود. هرچه آگهی بیشتر بازدید کند ، درآمد بیشتری کسب می کنید. به همین دلیل این معیار برای کسب درآمد از کانال YouTube شما بسیار مهم است.

با این حال ، به همین سادگی نیست: 100٪ درآمد وعده داده شده را دریافت نخواهید کرد. یوتیوب 45 درصد از مبلغ پرداخت شده برای ان تبلیغ را برای خود برمیدارد به عنوان مثال از 1000 دلار شما 550 دلار دریافت خواهید کرد.

توجه: این دلیل نمی شود که منصرف شوید ، بلکه سعی کنید تا آنجا که ممکن است تعداد بیشتری بازدید بگیرید.و با توجه به نرخ دلار در ایران این مبلغ میتواند شمارا قانع نگه دارد و منبع درامد خوبی باشد.

CPM و RPM

CPM یک تعریف عددی برای منعکس کردن درآمدی است که با YouTube به اشتراک می گذارید. این پارامتر دیگری را شامل می شود  RPM (درآمد به ازای هر 100 بازید) که برای محاسبه درآمد شخصی شما با توجه به حفظ سیستم عامل استفاده می شود. بنابراین مقدار CPM نسبت مستقیم با RPM دارد. هر دو معیار برای ارزیابی سود آینده شما مهم هستند. با این حال ، CPM برای تبلیغ کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است و RMP برای سازندگان بسیار مهم است.

به عنوان مثال ، شما برای ماه گذشته 200 دلار درآمد کسب کرده اید و توانسته اید 50،000 بازدید داشته باشید. بنابراین ، مقدار درامد یعنی 200 دلار را در تعداد بازدید یعنی 50000 بازدید تقسیم میکنیم و جواب 4 میشود این بدان معناست که شما از هر 1000 بازدید 4 دلار دریافت می کنید.

نرخ درامد یوتیوب به ازای هر 1000 بازدید به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند کشور,نوع مخاطب,محتوا و موضوع کانال شما اما به صورت میانگین درامد هر هزار بازدید مبلغی بین 2 دلار تا 10 دلار است.

درامد یوتیوب چقدره هر بازدید

نرخ درامد یوتیوب بستگی به کشور دارد

cpm برای کشور های مختلف متفاوت است اما بخاطر اینکه یوتیوب در ایران ف.یلت.ر است و کاربران از ف.ی.لت.ر.شک.ن استفاده میکنند بازدید کنندگان ایرانی را برای کشور هایی مثل امریکا کانادا و… ثبت میکند و این باعث افزایش cpm کانال های ایرانی میشود.

لیست کشورهایی که بالاترین CPM تبلیغات YouTube را دارند:

  • کانادا
  • استرالیا
  • نیوزلند
  • بریتانیا
  • اتریش
  • آلمان
  • سوئیس

با این حال ، در 2017-2018 ، استرالیا بالاترین CPM را نشان داد و مقام اول را به خود اختصاص داد.

کشورهایی مانند Moldova ، اوکراین ، صربستان و برخی دیگر معمولاً کمترین میزان CPM را دارند.اما در ایران به دلیل استفاده از ف.ی.لت.ر.شک.ن نرخ cpm کانال های یوتیوب نرخ خوبی است.

نرخ CPM بستگی به موضوع فیلم دارد

ما این واقعیت را نشان دادیم که هزینه های تبلیغات YouTube با کیفیت محتوا مرتبط است. با این حال ، برخی از عوامل خارجی به تلاش خالق وابسته نیستند. به عنوان مثال ، در صورت مقایسه محتوای آموزشی و سرگرمی ، محتوای اموزشی نرخ cpm بالاتری دارد.

چرا موضوع فیلم در میزان درمد تاثیر دارد؟ دلیل اصلی این است که تبلیغات با موضوعات ویدیو های شما مرتبط هستند و هرچه موضوع ویدیو تخصصی تر و محدود تر باشد در نتیجه درامد شما هم بیشتر خواهد بود.

آیا CPM تنها راه کسب درآمد از کانال شما است؟

شما میتواند با روش هایی دیگر هم در کنار تبلیغات درامد کسب کنید:

1.فروش محصولات

اگر موفق شده اید برند خود را بسازید ، این روش موثر است. در این حالت می توانید تی شرت ، کیف ، لیوان و سایر کالاها را بفروشید. علاوه بر این ، شما می توانید دوره های آموزشی ، کتاب های الکترونیکی و کلاسهای اصلی ایجاد و بفروشید. هنگامی که کالاهای شما در Etsy و سایر سیستم عامل های مشابه ارائه می شود ، امکان ارتقا promote محصولات و افزایش فروش وجود دارد .

در پکیج شاه کلید کسب درامد از یوتیوب به این موضوع به صورت کامل اشاره شده است

اگر دوست دارید یک یوتیوبر موفق بشید و از یوتیوب کسب درامد کنید پیشنهاد من به شما پکیج شاه کلید کسب درامد از یوتیوب است

شاه کلید کسب درامد از یوتیوب

مرتبط: سه مرحله برای ایمن نگه داشتن حساب YouTube خود  , کسب درامد با سایت معتبر Fire Faucet  , Payeer چیست؟چگونه یک حساب پاییر بسازیم؟

مهدی حمیدیان

هرچه بیشتر بدانید,بیشتر متوجه میشوید که هیچ چیز نمی دانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا