ترفند های اینستاگرام

معرفی انواع بلاک شدن یا ریپورت اینستاگرام و راه حل رفع

ریپورت اینستاگرام چیست

در این پست سایت ترفند رایگان به یکی از مهم ترین مشکلات کاربران اینستاگرام به نام ببلاک شدن یا همون ریپورت اینستاگرام پرداخته ایم که انواع این مشکل را به صورت کامل توضیح دادیم.

انواع ریپورت اینستاگرام

ما چند نوع ریپورت اینستاگرام داریم:

  • ریپورت پست
  • ریپورت پیج
  • ریپورت استوری
  • ریپورت دایرکت

اکثر گزینه های ریپورت این چند نوع ریپورت شبیه به هم هستند که در ادامه به شما آموزش خواهیم داد

گزینه های ریپورت

۱. Nudity or sexual activity
برهنگی یا فعالیت جنسی

اگر متوجه شده اید که یک حساب کاربری در اینستاگرام، ارسال محتوای جنسی یا برهنه را تبلیغ می کند، می توانید با ارسال گزارش به اینستاگرام، حساب مورد نظر اینستاگرام را گزارش دهید.

۲. Hate speech or symbols
سخنان یا نمادهای نفرت انگیز

در صورت مشاهده اکانتی که باعث تخریب شخصیت افراد یا سازمان های دیگر می شود، این گزینه برای ارسال گزارش در اینستاگرام مناسب خواهد بود.

۳. Violence or dangerous organizations
سازمان های خطرناک و محرک های خشونت

اگر متوجه شدید که سازمان هایی در اینستاگرام به صورت خطرناک و خشونت آمیز فعالیت می کنند، می توانید آن را برای بررسی بیشتر به اینستاگرام گزارش دهید. گروه های تروریستی، فاشیست ها و ۳ نمونه از این سازمان ها وجود دارد.

۴. Sale of illegal or regulated goods
فروش کالاهای غیرقانونی یا تحت کنترل دولت

اگر با محتوایی برخورد کردید که قصد خرید و فروش کالاهای غیرقانونی از طریق اینستاگرام را دارد، می توانید اینستاگرام را برای اطلاع رسانی انتخاب کنید.

۵. Bullying or harassment
قلدری یا آزار و اذیت

اینستاگرام برای حفظ آرامش کاربران خود قوانینی را برای مبارزه با آزار و اذیت کاربران خود وضع کرده است. اگر سایر کاربران رفتار مشکل‌ساز مشاهده کردند، می‌توانید آن را با استفاده از عملکرد گزارش در اینستاگرام گزارش دهید.

۶. Intellectual property violation
نقض مالکیت معنوی

همانطور که گفته شد، کاربران اینستاگرام باید قانون کپی رایت را رعایت کنند. اگر شخصی بدون رضایت کار خود را پست کند، با ریپورت اینستاگرام مواجه می شود. به عنوان مثال می توانید آهنگ هایی را که حق پخش انحصاری دارند و به صورت غیرقانونی در اینستاگرام منتشر شده اند را گزارش کنید.

۷. Suicide, self-injury or eating disorders
خودکشی، خودآزاری یا اختلالات خوردن

انتشار چنین پیام هایی به سلامت جامعه آسیب وارد می کند و می تواند مشکلات اجتماعی زیادی را ایجاد کند. به همین دلیل اینستاگرام از کاربران خود می خواهد در صورت مشاهده چنین مطالبی فورا آن را گزارش دهند.

۸. Scam or fraud
کلاهبرداری

این گزینه برای جلوگیری از فعالیت افراد سودجو و کلاهبردار نیز گنجانده شده است. از این گزینه برای گزارش کلاهبرداران در اینستاگرام استفاده کنید.

۹. False information
اطلاعات غلط

اینستاگرام با انتشار شایعات و اخبار کذب مخالف است. به همین دلیل در صورت مشاهده چنین مواردی می توانید به اینستاگرام ریپورت بفرستید.

۱۰. I just don’t like it
من این پست را دوست نداشتم

اگر علاقه ای به مشاهده چنین مطالبی ندارید، می توانید از این گزینه استفاده کنید.

۱۱. Spam
هرزنامه ها

از این گزینه برای گزارش فعالیت اسپم در اینستاگرام استفاده کنید.

توجه: ۳ مورد زیر فقط برای پرچم گذاری اکانت های اینستاگرام استفاده می شود و برای پرچم گذاری پست ها، نظرات، استوری ها و پیام های دایرکت اینستاگرام استفاده نمی شود.

۱۲. It’s posting content that shouldn’t be on Instagram
این حساب در حال ارسال محتوایی است که نباید در اینستاگرام وجود داشته باشد.

می‌توانید از این گزینه برای گزارش حسابی که محتوایی را که قوانین اینستاگرام را نقض می‌کند، گزارش دهید.

۱۳. It’s pretending to be someone else
این حساب جعل هویت شخص دیگری است.

شما می توانید از این گزینه برای گزارش اکانت های جعلی و غیر واقعی در اینستاگرام استفاده کنید.

۱۴. It may be under the age of 13
این فرد ممکن است زیر ۱۳ سال سن داشته باشد.

می توانید از این گزینه برای گزارش افراد زیر ۱۳ سال در اینستاگرام استفاده کنید.

اینم از انواع ریپورت اینستاگرام که امیدوارم خوشتون اومده باشه

رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط خود اینستاگرام :

راه حل اول : قرار دادن کامنت انگلیسی توسط فالوورهای شما
یک پیام متنی به همراه تصویر مرتبط شبیه تصاویر زیر برای فالوورهای خود بفرستید و از آن ها بخواهید برای شما کامنت انگلیسی بگذارند تا اینستاگرام متوجه شود که شما اسپم نیستید .

 

راه حل دوم : ایمیل اکانت خود را تغییر دهید

برای از بین بردن ریپورت اینستاگرام و خارج شدن از بلاک ، ابتدا وارد پروفایل خود شده و گزینه Edit your profile را انتخاب نمایید . در قسمت Private information ، ایمیل یا شماره تلفن قبلی خود را ویرایش کنید . بعد از وارد کردن ایمیل یا شماره جدید یک پیام به آن ارسال می شود و شما باید روی لینکی که در آن پیام وجود دارد کلیک کنید تا اطلاعات جدید شما در پروفایلتان ذخیره شود .

 

نکته ۱ : در صورتی که با مشکل کامنت گذاشتن در اینستاگرام مواجه شده اید ، احتمالا به علت گذاشتن کامنت بیش از حد در یک بازه زمانی توسط اینستاگرام بلاک شده اید . این نوع بلاک شدن بعد از چند ساعت خود به خود رفع می شود .

 

نکته ۲ : در صورتی که با مشکل فالو نشدن در اینستاگرام مواجه شده اید دو دلیل می تواند وجود داشته باشد ، یک اینکه بیش از ۷۵۰۰ نفر را فالو کرده اید و دو اینکه در یک ساعت یا در یک روز فالوینگ بیش از اندازه انجام داده اید . رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام در این مورد ممکن است بین ۱ روز تا چند ماه به طول بینجامد .

 

نکته ۳ : مشکل بلاک لایک در اینستاگرام به دلیل لایک کردن با سرعت بالا و یا تعداد بالای لایک در یک ساعت یا یک روز اتفاق می افتد بنابراین به این مورد توجه نمایید .

 

رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط کاربران :

برای رفع مشکل بلاک شدن در اینستاگرام توسط کاربران مراحل زیر را دنبال کنید :
۱- ابتدا باید متوجه شوید که چه کسی شما را بلاک کرده است ، اینستاگرام اجازه چک کردن اینکه چه کسانی شما را Unfollow و یا بلاک کرده اند را به شما نمی دهد .

۲- در صورتی که قبلا پست های اکانت خاصی را می دیدید اما مدتی است که خبری از آن اکانت نیست این احتمال وجود دارد که آن شخص شما را بلاک یا آن فالو کرده باشد .

۳- اگر به فرد خاصی شک دارید که شما را بلاک کرده است ، ابتدا اکانت آن شخص را در صفحه جستجوی اینستاگرام سرچ کنید ، اگر اطمینان دارید که اکانت او را درست وارد کرده اید اما اسم او را نمی یابید احتمالا شما را بلاک کرده است .
۴- سعی کنید این فرد را فالو کنید ، در صورتی که قبلا این فرد را فالو می کردید ولی اکنون دویاره باید او را فالو کنید احتمالا این شخص شما را بلاک کرده است .

۵- در صورتی که می توانید وارد صفحه اینستاگرام او بشوید ولی با انتخاب دکمه Follow هیچ عملی اتفاق نمی افتد و یا اینکه وقتی دکمه Follow را انتخاب می کنید عبارت Following ظاهر می شود ولی بعد از چند دقیقه وقتی مجددا وارد صفحه او می شوید باز هم گزینه Follow را به جای Following می بینید به این معنی است که شما بلاک شده اید .

۶- در لیست فالوینگ هایی که در اینستاگرام دارید ، به دنبال اسم این فرد بگردید در صورتی که اسم این شخص وجود ندارد ، این معنی است که توسط این فرد آن فالو یا بلاک شده اید .
۷- می توانید یک اکانت دیگر بسازید ، اگر با اکانت جدید توانستید آن فرد را فالو کنید ولی با اکانت قبلی نمی توانستید به این معنی است که شما را بلاک کرده است .

۸- در صورتی که تصور می کنید بلاک شدن شما توسط این فرد از روی اشتباه صورت گرفته است ، زیر یکی از تصاویری که منتشر می کنید او را منشن کنید ( ابتدا علامت @ و سپس اسم اکانت آن فرد را وارد کنید ) . در این صورت اگر آن فرد شما را ببیند و متوجه شود که اشتباها شما را بلاک کرده است ممکن است شما را آنبلاک نماید .
۹- می توانید یک اکانت دیگر بسازید ، اگر با اکانت جدید توانستید آن فرد را فالو کنید ولی با اکانت قبلی نمی توانستید به این معنی است که شما را بلاک کرده است .

 

نکته: اینستاگرام هیچ پیجی را بی دلیل نمی‌بندد و اگر تارگت موردنظر تخلفی نداشته باشد پیج بسته نمی شود و پیج ریپورت دهنده را چک میکند. این تخلفات می تواند شامل کلمات ممنوعه ، استفاده از بعضی عکس ها ، بیو نامربوط و… باشد که با یک ریپورت پیج یا پست موردنظر حذف می شود.

درخواست برنامه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا