ترفند های اندرویدترفند های موبایل

سیگنال یا تلگرام ؟ بهترین برنامه پیام رسان کدام است؟

تلگرام یا سیگنال بهترین پیامرسان کدام است

در آغاز سال ۲۰۲۱ ، سیگنال یا  تلگرام در بالای نمودارهای فروشگاه برنامه قرار دارند. هر دو برنامه چت حریم خصوصی بیشتری نسبت به WhatsApp ، Facebook Messenger و SMS دارند. در این مقاله به این سوال میپردازیم که (تلگرام یا سیگنال بهترین پیامرسان کدام است؟)و تفاوت و شباهت های هر دو پیامرسان را برای شما توضیح می دهیم.

سیگنال و تلگرام هر دو به عنوان خصوصی و ایمن خود را تبلیغ می کنند. هیچ یک متعلق به یک شرکت بزرگ فناوری نیست. سیگنال متعلق به یک سازمان غیر انتفاعی است ، در حالی که تلگرام متعلق به یک شرکت انتفاعی است.

هر دو سیگنال و تلگرام برنامه های گپ با تمام ویژگی های استاندارد هستند ، از برچسب ها گرفته تا انتقال عکس و پرونده گرفته تا تماس های صوتی و تصویری.

Signal و Telegram هر دو برنامه هایی را برای iPhone ، iPad و Android ارائه می دهند. هر کدام رایگان هستند و برای ثبت نام در هر یک از آنها شماره تلفن است. هر دو برنامه دسک تاپ اختیاری را ارائه می دهند تا بتوانید در سیستم عامل ویندوز ، مک یا سیستم عامل لینوکس گپ بزنید و به شما این امکان را می دهد که با صفحه کلید کامل خود در رایانه چت کنید.

ویژگی های حریم خصوصی سیگنال بهتر از تلگرام است!

 

سیگنال برای امنیت از ابتدا ساخته شده است و نشان می دهد. تمام مکالمات و سایر ارتباطات موجود در Signal بین دستگاههایی که سیگنال را اجرا می کنند به صورت End-to-End رمزگذاری شده اند. شرکت مسئول سیگنال ، بنیاد سیگنال ، حتی اگر بخواهد نمی تواند پیام های شما را ببیند.رمزگذاری سرتاسر یا end to end چیست؟

تلگرام رمزگذاری اختیاری end-to-end را ارائه می دهد. شما باید ” چت مخفی ” را شروع کنید . در سیگنال ، همه چیز یک گپ مخفی است – به طور پیش فرض ، و همیشه. تمام پیام های تلگرام بین شما و سرور تلگرام رمزگذاری شده اند ، اما شرکت مسئول تلگرام در صورت تمایل می تواند پیام های شما را در سرور خود از نظر فنی مشاهده کند مگر اینکه “چت مخفی” را شروع کنید.

همچنین ، در تلگرام ، نمی توانید یک گروه “گپ مخفی” داشته باشید. شما فقط می توانید رمزگذاری End-to-End را در مکالمات بین دو نفر دریافت کنید. برخلاف تلگرام ، سیگنال چت های گروهی رمزگذاری شده را ارائه می دهد.

تمام مکالمات Signal شما به طور پیش فرض فقط در دستگاه شما ذخیره می شوند. در تلگرام ، آنها در سرورهای تلگرام ذخیره می شوند و می توانند بین دستگاه های شما هماهنگ شوند. (هنوز هم می توانید از سیگنال بین چندین دستگاه استفاده کنید و پیام ها را از یک دستگاه به دستگاه دیگر همگام سازی کنید. اما نمی توانید فقط در وب وارد Signal شوید و تمام مکالمات خود را در آنجا پیدا کنید.)

سیگنال کاملاً منبع باز است – هم کد سرویس گیرندگان سیگنال و هم کد سرور سیگنال را می توان در GitHub یافت . کد برنامه های تلگرام منبع باز است اما نرم افزار سرور تلگرام منبع باز نیست.

برخی از محققان امنیتی استدلال کرده اند که پروتکل رمزگذاری سیگنال از پروتکل رمزگذاری MTProto در تلگرام بهتر و ضد گلوله است ، اگرچه این یک موضوع پیچیده و بحث برانگیز است .

برنامه سیگنال توسط بنیاد سیگنال ، یک سازمان غیر انتفاعی که توسط کمک های مالی تأسیس شده است ، ساخته شده است. تلگرام توسط یک شرکت انتفاعی اداره می شود و با برنامه های مختلفی برای کسب درآمد دست به گریبان است ، از جمله پیشنهاد ایجاد ارز دیجیتال.

سیگنال همچنین دارای ویژگی های داخلی دیگری در مورد حریم خصوصی است ، از جمله توانایی تار کردن خودکار چهره در عکس هایی که ارسال می کنید.

برتری امکانات تلگرام به سیگنال

 

در حالی که سیگنال در بحث حریم خصوصی یک مزیت واضح دارد ، تلگرام ویژگی های راحتی متنوعی را ارائه می دهد که سیگنال از آن برخوردار نیست.

در تلگرام می توانید حداکثر ۲۰۰۰۰۰ نفر را در یک گپ گروهی داشته باشید. در Signal ، شما فقط می توانید تا ۱۰۰۰ نفر داشته باشید. در تلگرام می توانید پرونده هایی را تا اندازه ۲ گیگابایت انتقال دهید. در Signal ، فقط می توانید پرونده هایی را با اندازه ۱۰۰ مگابایت انتقال دهید.

تلگرام همگام سازی پیام ابری را ارائه می دهد – حتی می توانید از طریق وب وارد تلگرام شوید و مکالمات خود را ادامه دهید. این یک داد و ستد است  برخلاف Signal ، که مکالمات شما به صورت محلی در دستگاه های شما ذخیره می شوند ، مکالمات همه در سرورهای تلگرام ذخیره می شوند. (مگر اینکه “چت مخفی” را شروع کنید.)

تلگرام به شما امکان می دهد ربات ها را به مکالمات اضافه کنید ، اما این بدان معنی است که مکالمه هایی که ربات ها را اضافه می کنید رمزگذاری خصوصی کمتری دارند. سیگنال ربات هایی ندارد که بتوانند با مکالمات ارتباط برقرار کنند و از حریم خصوصی شما اطمینان حاصل کنند  اما به شما امکان استفاده از ربات ها را نمی دهد.

به طور کلی ، برنامه تلگرام همچنین دارای یک رابط کاربری درخشان تر است ، بسته های برچسب ، برچسب های متحرک و تصاویر پس زمینه قابل تنظیم برای مکالمات شما در دسترس است. از ۱۱ ژانویه ۲۰۲۱ ، سیگنال در تلاش است  تا بسیاری از این ویژگی ها را اضافه کند.

از کدام یک استفاده کنیم؟

اگر در مورد حداکثر حریم خصوصی ارتباطات جدی هستید ، باید Signal را انتخاب کنید. از ابتدا ساخته شده است تا به طور پیش فرض تا حد امکان خصوصی باشد. روشن است که چرا (از اوایل ژانویه ۲۰۲۱) سیگنال در نمودارهای فروشگاه گوگل ، تلگرام را شکست می دهد.

اگر برخی از ویژگی های تلگرام شما را مجذوب خود می کند  مثلاً اگر می خواهید ربات ها ، چت های گروهی بسیار بزرگ یا انتقال پرونده های بزرگتر را داشته باشید ، دلیل خوبی برای استفاده از تلگرام است.

مسلماً اینکه در نهایت از کدام سرویس استفاده می کنید بستگی به این دارد که دوستان ، خانواده ، همکاران و سایر افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید از کدام خدمات استفاده کنید. حتی ممکن است در نهایت از هر دو برای گفتگو با افراد مختلف استفاده کنید. در صورت تمایل هر دو را امتحان کنید.

درنهایت ، وقتی صحبت از حریم خصوصی می شود ، یا سیگنال یا تلگرام  از واتساپ و فیسبوک بهتر هستند.

البته هم سیگنال و هم تلگرام به مرور تغییر می کنند و ویژگی های جدیدی پیدا می کنند. ارزش این را دارد که تحقیق خود را انجام دهید و با آنها کارکنید کنید تا ببینید کدام یک را ترجیح می دهید.

درخواست برنامه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا