کسب درامد
موضوعات داغ

چگونه می توان از طریق YouTube درآمد کسب کرد

هر روز دنیا 1 میلیارد ساعت فیلم YouTube را تماشا می کند. محبوبیت بسیار زیاد این پلتفرم آن را از یک کانال سرگرمی به ابزاری قدرتمند برای کسب درآمد برای مشاغل و مارک های شخصی تبدیل کرده است.

کسب درآمد از یوتیوب بسیار جذاب است. خصوصا چون پای ویدیو در میان است. ویدیو که یکی از بهترین ابزارهای ارتباطی در دنیاست.

اما چگونه می توانیم از یوتیوب درامد داشته باشیم؟

شریک YouTube شوید

پس از راه اندازی یک کانال YouTube ، می توانید به YouTube Partner Program بپیوندید تا به ویژگی های خاص کسب درآمد از جمله امکان ارائه تبلیغات ، نمایش کالاها و سایر موارد دسترسی پیدا کنید.

در حالی که پیوستن کاملاً اختیاری است ، به شما امکان دسترسی به کانال های مختلف برای کسب درآمد ، از جمله حق اشتراک Premium و یک قفسه کالا را می دهد. نحوه تبدیل شدن به یک شریک YouTube در اینجا آمده است:

مرحله 1: با دستورالعمل ها مطابقت داشته باشید

هنگامی که برای اولین بار به برنامه Partner Program مراجعه می کنید ، YouTube کانال شما را برای انطباق بررسی می کند. به همین دلیل ، باید با سیاست های درآمدزایی پلت فرم آشنا شوید و مطمئن شوید که محتوای شما هر بار که ویدیوی YouTube را بارگذاری می کنید از قوانین پیروی می کند .

محتوای شما تحت بررسی مداوم قرار خواهد گرفت ، حتی وقتی کانال خود را رشد دهید و از آن درآمد کسب کنید. اگر به عنوان یک شریک پذیرفته شدید ، برای اطمینان از به روز بودن ، آخرین سیاستهای مربوط به انطباق را حفظ کنید.

مرحله 2: شرایط YouTube Partner Program 

برای پیوستن به این برنامه ، باید یوتیوبر موفقی باشید . معیارهای عضویت از سال 2020 این است که کانال شما طی 12 ماه گذشته به 4000 ساعت تماشا و 1000 مشترک رسیده باشد. فقط هنگامی که به این اعداد رسیدید یا از آنها پیشی گرفتید ، می توانید برای تبدیل شدن به یک شریک YouTube درخواست دهید.

مرحله 3: برای پیوستن بهYouTube Partner Program اقدام کنید

اگر شرایط لازم را داشته باشید ، می توانید برای پیوستن به YouTube Partner Program ، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به بالا سمت راست صفحه اصلی YouTube بروید. روی نماد حساب خود کلیک کنید و Creator Studio را انتخاب کنید.

  • در سمت چپ ، روی کانال کلیک کنید. سپس ، وضعیت و ویژگی ها را انتخاب کنید.

  • در زیر کادر کسب درآمد ، روی فعال کردن کلیک کنید.

  • موافقت با شرایط برنامه YouTube Partner.

گام 4: تنظیم AdSense

به عنوان بخشی از روند درخواست ، شما باید یک حساب AdSense مرتبط با نمایه خود ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که از فیلم های خود درآمد کسب می کنید و حقوق دریافت می کنید. به خاطر داشته باشید که فقط می توانید یک حساب از این دست داشته باشید و می توان چندین کانال را به یک حساب پیوند داد.متاسفانه در ایران نمی توانیم حساب AdSense بسازیم اما شرکت هایی هستند که این کاررا برای شما انجام میدهند و درصدی از درامد کانال شمارا برای کارمزد خود برمیدارند.(پس تحریم بودن ایران توسط گوگل نمی تواند مانع کسب درامد از یوتیوب در ایران شود)

مرحله 5: بررسی کانال شما توسط یوتیوب

هنگامی که برای شریک شدن در YouTube و راه اندازی حساب AdSense اقدام کردید ، کانال شما در صف بررسی قرار می گیرد. در این مرحله ، هم سیستم های خودکار و هم انسان ها کانال شما را برای انطباق کامل با دستورالعمل ها بررسی می کنند.

مرحله ششم: گزینه های کسب درآمد خود را انتخاب کنید

اگر توسط یوتیوب قبول شدید ، تبریک می گویم! وقت آن است که تنظیمات برگزیده تبلیغات خود را تنظیم کرده و کسب درآمد را فعال کنید.

شما می توانید طیف وسیعی از گزینه های کسب درآمد YouTube را انتخاب کنید ، اما به خاطر داشته باشید که هر یک از آنها واجد شرایط مختلفی دارند:

  • درآمد از تبلیغات: با درج تبلیغات نمایشی ، همپوشانی یا ویدیویی در کنار محتوای خود ، درآمد کسب کنید. برای انجام این کار ، شما باید حداقل 18 سال داشته باشید(اگر در ایران از شرکت ها برای دریافت درامد استفاده میکنید نیازی به داشتن سن 18 سال نیست) یا یک سرپرست قانونی داشته باشید که موافقت کند که پرداخت های شما را انجام دهد. محتوای شما همچنین باید از دستورالعمل های محتوای تبلیغاتی پسند برخوردار باشد .

  • عضویت در کانال: امتیازات ویژه را به اعضای کانال که پرداخت های مکرر ماهانه را انجام می دهند ، ارائه دهید. این امر مستلزم این است که شما حداقل 18 سال سن داشته باشید و بیش از 30،000 مشترک (سابسکرایب) داشته باشید.

  • قفسه کالا: کالاهای مارک دار رسمی را در صفحات تماشای خود به نمایش بگذارید تا طرفداران شما بتوانند آن را مرور و خریداری کنند. برای این گزینه ، شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و بیش از 10 هزار مشترک داشته باشید.(متاسفانه این امر در ایران درامد خوبی ندارد و فقط از کسانی که در خارج از کشورزندگی میکنند میتوانید درامد داشته باشید چون افرادی که در ایران هستند نمی توانند کالاهای شمارا بخرند)

  • Super Chat و Super Stickers: از طرفدارانی که هزینه می کنند برای برجسته سازی پیام های خود در جریان های گپ درآمد کسب کنید. شما باید حداقل 18 سال سن داشته باشید و در کشوری زندگی کنید که Super Chat در آن موجود است.

  • درآمد YouTube Premium: هنگام تماشای فیلم های شما ، بخشی از حق عضویت مشترک YouTube Premium را دریافت کنید.

امید وارم این مطلب واستون مفیدباشه برای دیدن ویدیو های مرتبط وارد کانال یوتیوب ما شوید

مهدی حمیدیان

هرچه بیشتر بدانید,بیشتر متوجه میشوید که هیچ چیز نمی دانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 17 =

دکمه بازگشت به بالا