ترفند های کامپیوتر و الکترونیک

آموزش و ترفند تست آپتایم سرور با Uptime Robot

در این آموزش و ترفند به شما دوستان نشان خواهیم داد تا چگونه زمان آپ تایم(UpTime) بودن سایت خود را بررسی نمایید و متوجه شوید که چه موقعی سایت شما از دسترس خارج شده است و چه زمانی مجدد شروع به کار کرده است . این آموزش می تواند برای هر مدیر سایتی مناسب بوده باشد و توسط آن به راحتی می تواند زمان آپ تایم سایت خود را بررسی نماید.

منظور از زمان آپ تایم(UpTime) چیست؟

uptime به مدت زمان در دسترس بودن سایت گفته می‌شود. اگر سرور سایت شما به اینترنت متصل باشد، روشن بماند و مشکلی فنی نداشته باشد وب‌سایت شما در دسترس خواهد بود. به مدت زمانی که وب‌سایت ما در دسترس است آپ‌تایم می‌گوییم. گاهی ممکن است وب‌سایت به علت قطعی اینترنت سرور یا مشکل فنی از دسترس خارج شود. در این صورت با مراجعه به وب‌سایت با ارور ۵۰۰ یا ۵۰۳ مواجه می‌شویم. به مدت زمانی که وب‌سایت از دسترس ما خارج است دوره‌ی Downtime‌ گفته می‌شود.

 

عوامل موثر در تست آپتایم سرور چیست؟

عواملی که میتوانند بر این موضوع تاثیر داشته باشند به شرح ذیل است:

– شبکه سرور

– سخت افزار سرور

– نرم افزارهایی که بر روی سرور نصب می شوند مانند: میل سرور، وب سرور و …

– امنیت سرور در برابر حملات هکرها و بدافزارها

همواره به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین عواملی که در خرید هاست باید در نظر بگیرید آپتایم سرور می باشد. آپتایم پایین علاوه بر پایین آمدن آمار مشتریان باعث افت رتبه سایت و سئو می شود.

 

آموزش سایت Uptime Robot

در توضیحات بالا به صورت کلی با کارکرد این سایت آشنا شدیم. اکنون می خواهیم سایتمان در در آن ثبت نماییم. برای این کار ابتدا بایستی وارد سایت Uptime Robot شویم، و بعد از آن اگر حساب کاربری ندارید بایستی در این سایت ثبت نام نموده و یا وارد حساب خود شوید. برای ثبت نام یا ورود به سایت مانند تصویر زیر روی گزینه مشخص شده کلیک نمایید تا فرم ثبت نام و ورود برایتان ظاهر گردد.

برای ثبت نام بایستی فیلدهای نام و آدرس ایمیل و رمز عبور را پر نمایید، بعد از اینکار یک لینک تایید ایمیل به ایمیل درج شده در فرم ثبت نام ارسال می شود که بایستی آن را تایید نمایید تا حساب شما فعال گردد

تست آپتایم سرور

شروع کار با سایت Uptime Robot و ثبت سایت

بعد از ثبت نام یا ورود به محیطی مانند تصویر زیر هدایت می شوید. که در آن می توانید سایت خود را ثبت نمایید. برای افزودن سایت خود روی دکمه +Add New Monitor کلید نمایید. سپس یک فرم مانند زیر برای شما ظاهر می شود که بایستی مانند زیر در آن نوع مانیتورینگ و یک نام دلخواه و سپس آدرس سایت را مانند تصویر درج نمایید. در بخش سمت راست نیز بایستی تیک کنار آدرس ایمیل را بگذارید تا وضعیت آپ تایم سایت به این ایمیل ارسال گردد. در نهایت نیز روی دکمه Create Monitor کلیک نمایید تا مورد اضافه شود.

اکنون سایت شما بخوبی ثبت شده است و مانند تصویر زیر می توانید وضعیت آن را مشاهده نمایید. اگر می خواهید اطلاعات ثبت شده را ویرایش یا حذف نمایید کافیست روی آیکن چرخ دنده که در تصویر نیز مشخص شده است کلیک کنید.

 

آموزش اپتایم سایت

معرفی ابزارهای دیگر مانیتورینگ سرور

ابزارهای زیادی وجود دارند که کار تست آپتایم وب‌سایت‌ها را انجام می دهند. در ادامه چند ابزار رایگان برای اینکار معرفی خواهند شد. شما میتوانید در صورتی که آموزش خاصی درباره ی سایت های زیر خواستید در زیر همین پست اطلاع دهید تا در اسرع وقت با توضیحات کامل در مورد هر یک از سایت های برای شما دوستان قرار دهیم.

  1. Monitor Scout
  2. Got Site Monitor
  3. Service Uptime
  4. Basic State
  5. Pingdom
درخواست برنامه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا